numerology class online shaka knights of the zodiac card astrology chinese history astrology parallel relationship synergy horoscope in french language susan white chinese horoscope cancer 2016 zodiac prediction computer horoscope matching

EasyLinux 31 - openSUSE 11.2

Trzydziesty pierwszy numer EasyLinuksa z openSUSE 11.2 w sprzedaży od początku grudnia

Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy openSUSE 11.2. Widać, że programiści Novella i tym razem postawili na dopracowanie, spójność i precyzję. Dystrybucji używa się łatwiej niż kiedykolwiek, a to za sprawą zamieszczonych w niej najnowszych wersji środowisk graficznych.
Gnome 2.28 czy KDE 4.3.1. Wielkim zaskoczeniem jest fakt, że Novell tym razem postawił na KDE. Zapewne ucieszy to starych fanów SUSE, dla których dystrybucja ta na zawsze pozostanie związana z KDE. Być może jest to zasługa tego, że KDE 4 wyszło wreszcie z fazy alfa i powoli przechodzi do fazy beta – większość programów działa stabilnie, przeniesiono wiele popularnych aplikacji z KDE 3 (choć te też są w fazie beta). Mimo to wiele osób nadal nie może się przekonać do najnowszej wersji tego środowiska. Warto pamiętać, że choć KDE 3 nie jest już częścią dystrybucji, to jednak można je zainstalować z dodatkowych repozytoriów. I zapewne w najbliższej przyszłości wiele się pod tym względem nie zmieni.Niczego spektakularnego nie zobaczymy w Gnome – jest to środowisko, które po prostu działa. Oczywiście twórcy Gnome zazdroszczą nieco małej rewolucji programistom KDE i straszą wydaniem Gnome 3.0, miejmy jednak nadzieję, że planowane zmiany nie będą wprowadzane niejako wbrew użytkownikom, zaś wersja alfa nie zostanie uznana za oficjalną, tak jak to miało miejsce w przypadku KDE 4. Na razie Gnome 2.28 zawiera wszystko, czego możemy oczekiwać od środowiska pracy: działa stabilnie, nie wymaga zmiany przyzwyczajeń i ma coraz większy zestaw funkcji.
Na kolejnych stronach magazynu znajdują się opisy poszczególnych nowości w dystrybucji – a jest ich sporo!